Fincube: QNB Finansbank’tan girişimler için yeni hızlandırma ve kuluçka programı

Merhaba!

Benim şuan çalışmakta olduğum bir firma olduğundan yakından takip ettiğim QNB Finansbank tarafından yenilikçi girişimleri desteklemek adına hayata geçirilmiş bir kuluçka merkezi ve hızlandırma programını Fincube‘ü gelin biraz da yakından inceleyelim.

Türkiye ve dünyadaki ekosistemlerde varlığını göstermeye başlayan girişimlerle beraber çalışarak hem onların büyümesini sağlamak hem de fikirlerin sürdürülebilir iş modellerine dönüşmesine bankaların desteğini sağlamak adına kurulmuş bir programdır.

Fincube’u hayatı kolaylaştırmayı kafasına koymuş insanların bir araya geldiği bir çalışma ortamı olarak tasarlayıp İstanbul Levent’teki kristal kulede girişimcilerin başvurularını bekliyor.

 

Peki Fincube Girişimcilere Ne Sunuyor?

 

Program süresince ortaya çıkabilecek teknik ihtiyaçlar için kullanabileceğimiz 5.000 USD’lik bir bütçe ve program boyunca Fincube içinde, diğer girişimlere, mentorlara ve danışmanlara yakın olabileceğin bize ait bir ofis alanı sunuyor.

Yurtdışında hızlı ölçeklenebilmen için fuar ve konferanslara katılma fırsatı, ekosistemin önde gelen isimlerinden ve QNB Finansbank’ın üst düzey yöneticilerinden düzenli mentorluk alma imkanı bir kenarı, ihtiyaç duyduğun alanlarda eğitim, teknik altapı, yazılım ve bulut desteği, hedef kitleye ulaşabilmen için pazarlama ve reklam desteği, geliştirdiğin teknolojiyi QNB Finansbank ile test etme imkanı bunlardan bir kaçı sadece.

Hızlandırma programı yöneticisi Özge Öz: ‘Vazgeçmek nedir bilmeyen ve hızlı büyümek isteyen girişimcileri bekliyoruz’

Fincube’e katılan kişileri nasıl bir program bekliyor?

 

Fincube’e katılan kişileri 1+3 ay olmak üzere toplam 4 ay boyunca programda kalıyor. İlk bir ayı karşılıklı deneme süresi olarak konumlandırıyor. Bir süre sonra yola devam etme kararı alınan girişimlerle 3 ay daha çalışmaya devam ediliyor.

4 aylık eğitimin sonunda, banka içerisinde gerçekleşecek bir etkinlikte üst yönetime sunum yapma fırsatı veriliyor. Ardından da yapılan Demo Day’de girişimler, katettikleri gelişimi, yatırımcılar ve ekosistemin paydaşlarından oluşan bir kitleye sunulması sağlanacak.

Bu kafası karışık, desteğe ihtiyacı olan fikirleri olan, çalışmaya ve vazgeçmek nedir bilmeyen girişimcilere ilaç niteliğinde bir kuluçka programı olacağını düşünüyorum.

 

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir