UiPath Seviye 1 Başlangıç Eğitimi ve Kayıt

Merhaba daha önce yazmış olduğum Uipath ve RPA nedir hakkında ki yazımın ardından bu sisteme kayıt ve giriş için bilgiler vereceğim. Umarım işinize yarar.

Girmeden önce kafanızda ki soru işaretlerinden birisi bu eğitimin İngilizce olacağıdır. Ancak videolar ve belgeler ile sürdürülen eğitimde Sağ tık yapıp Türkçe diline çevir ile kolayca Türkçe’ye çevrilebilir. Bunun doğrultusunda da videolar ile şekiller ile anlatılan şeyleri çevirinin yetersiz geldiği yerde birbiriyle ilişkilendirebileceksiniz.

Bu eğitimler sonrasında Eğitim Sertifikası almaya hak kazanacaksınız. 

Şunu da belirtmek isterim illa ki şirket sahibi, iş analisti, veri bilimcisi, mühendis olmanızı gerektirmeden bu tarz bir programı öğrenip hayatınızı kişisel işlemlerinizi de kolaylaştırabilirsiniz. 

Öğrenci olmama rağmen sürekli iş arama sitelerinde geziyorum. Gezdiğim sitelerde karşıma çıkan bir iş ilanını sizinle paylaşmak isterim. 

 

Tercihen UiPath platformu konusunda bilgi sahibi olan ya da öğrenmeye istekli Endüstri Mühendisi ilanı gördüğümde şaşırmıştım. Ancak Bahadır Kaya’nın da dediği gibi UiPath ile sağlanan bir çok avantajın Endüstri Mühendislerinin amaçları içerisinde olması bu bağlantıyı çok kolay açıklıyor. 

 

Şimdi isterseniz kayıt ve devamından başlayalım.

Öncelikle Uipath’in Akademi sayfasına girelim.

 

 

Ardından kayıt olalım. Kayıt bölümünde size bunu bir şirket için mi yoksa kendiniz için mi kullanacağınız sorulacak burada öğrenci olduğunuzu öğrenmek için kayıt olduğunuzu belirtmeniz gerekecektir. 

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra RPA Farkındalık Eğitimi ile yapacağımız şeyleri biraz daha irdelemeye başlayacağız. Neden yaptığımızı neler katacağını öğrenme şansımız olacaktır. 

 

RPA Farkındalık eğitimi size RPA’nın neler üzerinde kullanılabileceğini daha net anlamanız için bir yönlendirici olacaktır. Bu eğitim yazılar ve bazı videolarla kısa şekilde anlatımı bulunmaktadır. 

Uipath daha önce herhangi bir yazılım dili öğrenmeye başladıysanız. Oradaki algoritma gibi düşünebilirsiniz. 

Bu eğitim içerisinde en önemli noktalardan birisi her geçtiğiniz bilgiyi size teyit ettirecek şekilde test soruları bulunmaktadır. 

Bir önerim daha bulunuyor eğitimleri tamam, tamam diyerek geçip ardından size bir şey sorulduğunda kalabiliyorsunuz. Bunun için notlar alarak ilerlemeniz de fayda var.

Dilerseniz bu sırada Spotify Çalışma Masası listemden de yararlanabilirsiniz. 

Ardından bu başlangıç eğitimi için söylenecek artı bir özellik bulunmuyor burayı tamamladıktan sonra giriş eğitimi ile devam edelim. 

 

Hadi buyurun girişe geçelim.

 

Sormak istediklerinizi hiç çekinmeden sorabilirsiniz. Eğer bu sistemi sizde öğrenmek istiyor ancak bir şeyleri tek yapmaktan zevk almıyorsanız yazabilirsiniz eş zamanlı şekilde öğrenebiliriz. 

Daima ulaşabileceğiniz mail adresim : eneseratilmis@gmail.com

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir