Yeni Mezun Sohbetleri

Mezun Musunuz?

Üniversiteyi ilk kazandığımda internet üzerinden araştırmaya başlamıştım. Ama ne elle tutulabilir bir yorum ne de bir yazı bulamamıştım. O günden beri aklımdadır. Tanıtım sayfaları sadece olağan şeyleri yazar, olumsuzlara hiç girişmez.

Bu seri üzerinde yeni mezun olmuş ağırlıkla Endüstri Mühendisliği mezunlarına biraz daha genişlediğinde Mühendislik Fakültesi mezunlarına sorular soruyor olacağım. Bu sorularla öncelikle okudukları okullar hakkında yorumlar yapmalarını, şu an sizin bizim yerimizde olsalar neler yapacaklarını, neler yapmadıklarını, neleri yapmaları gerektiğini gördüklerini soracağım.

Bu seriyi yapmamın amacı öncelikle soruyu sorduğumuz kişilerin okudukları okul ve bölüme gelecek insanların gelmeden önce oluşan sorularını ortadan kaldırmak ve halihazırda bu bölümlerde okuyan insanların şu an ne yapacağını bilmeden yürümesini engellemek ondan önce bu yoldan geçmiş birisinden bu yolların neresinde düşülür neresinde koşulur neresinde durulur öğrenmek için sorular soruyor olacağım.

Yeni mezun mu oldunuz ya da mezun olalı bir kaç yıl mı oldu?

O zaman gelin sizden sonra gelecek olan nesil için bilgi birikiminizi aktaralım bu bilgi birikimlerden hepimiz yararlanalım.

Kişisel sorular hazırlayabilmem için ya yorum bırakın ben geri dönüş yapayım ya da mail adresime Yeni Mezun şeklinde bir mail bırakın ben çalışıp size geri dönüş yapayım.

Mail Adresim : [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir