Güzel Şeyler

Bir YGA Girişimi UP School; Kadınlara Yönelik Ücretsiz RPA Eğitim Programı

Yakından takip ettiğim bir kuruluşun (YGA) , yine yakından takip ettiğim bir eğitimi (RPA) ile ilgili bir girişimi; UP.

Daha önce YGA’lı olmak için katıldığım YGA Zirvesi hakkında yazımı okumak isterseniz.

UP, kadınların teknolojide istihdamını arttırmak için kurulan bir YGA girişimidir.

YGA Mezunları insanlığa faydalı ve teknoloji temelli dünya çapında girişimler hayata geçirir. Şimdiye kadar görme engelliler için akıllı baston WeWALK, çocukları bilimi sevdiren Twin gibi pek çok YGA girişimi Türkiye’den dünyaya açıldı.

Up School’a 22-30 yaş arası; Matematik, İstatistik, Mühendislik okuyan kadınlar başvurabilir.

Bu eğitim öğrencilere tamamen ücretsiz sunuluyor. Öğrenciler mezun olduktan sonra da bir ödeme yapmıyor.

Bu dönemde açılan iki eğitimin Data Science ve Robotic Process Automation (RPA), teoride değil pratikte olması için çabaladıklarını söylüyorlar. Bu sebepten gerçek hayatta gördüğünüz projeleri eğitim boyunca deneyimleyebileceğiniz için teknoloji kariyerinize bir adım önde başlayacaksınız.

Robotic Process Automation (RPA) nedir?

Şu an benimde öğrenmekte olduğum Robotik Süreç Otomasyonu (RPA), yapay zeka’nın bir dalı olan makine öğrenme teknolojisine dayalı, yazılımın süreçleri öğrenmesini ve hatasız bir şekilde tekrarlı işlerin yapılabilmesini sağlayan bir teknolojidir.

Program Süresi

2 ay sürecek programda; haftaiçi iki akşam 2 saat, Cumartesi günleri 4 saat online eğitime katılacaksınız.

Program ne kazandıracak?

2 ayda teknoloji alanında bir konuda uzman olup kariyerine başlayacaksın. Eğitimi tamamladıktan sonra UP School işe yerleşmen için görüşmeleri ayarlayacak, yardımcı olacak.

Şu an İngilizce olarak aldığım bir eğitim, YGA tarafından ücretsiz olarak veriliyor olması beni çok sevindiren haberlerden birisi oldu. Bunu sadece kadın istihdamı için yapması bir yandan üzdü bir yandan da sevindirdi.

RPA’nın şu an gelişmekte olduğu, tüm şirketler tarafından öneminin anlaşıldığı dönemde iyi bir girişim olduğunu düşünüyorum. Eğer RPA nedir derseniz ya da ne işe yarar bana tam olarak anlatılması gerekiyor diye düşünüyorsanız benim eğitimini aldığım UiPath’in yaptığı şu video’ya göz atmanızı öneririm.

Kaynak ve başvuru için

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir