Güzel Şeyler

MUBI Film Platformundan Öğrencilere Ücretsiz Film İzleme Fırsatı

Film izlemek için bilgisayarın başına geçip sizde eğer seçim yapamıyorsanız kararsız kalıyorsanız benim gibi bu platform gerçekten sizi büyük bir zaman kaybından kurtaracak. Film bulma problemi ortadan kalktıktan sonra istenen bir film bulunsa bile her yerden istediğiniz filme kolayca ulaşmak her zaman mümkün olmayabiliyor.

Çevrimiçi sinema platformu MUBI kendine has tarzı ile ne izleyeceği konusunda kararsız olanları yönlendirirken öğrencileri ücretsiz olarak platformuna kabul ediyor.

Bütün dünyadan farklı tarzda filmleri bünyesinde bulunduran platforma her gün yeni bir film ekleniyor ve sitede bulunan bir film kaldırılıyor. Bu sayede her an 30 film kullanıcılarına sunmuş oluyor. Filmlerle beraber özel olarak programlanmış seçkiler, iki film birden gösterimler, retrospektifler, film festivalinde öne çıkan yapımlar ve kült klasikler de internet sitesinde yer alıyor.

Normalde aylık 19,99 ve yıllık 179,99 TL ücreti ile platformdan film izlenebiliyor. Ancak MUBİ geçtiğimiz günlerde öğrencileri sevindirecek bir haber paylaştı.

Eğitim hayatı boyunca ücretsiz film izleme keyfi!

Platformun resmi Twitter hesabı tarafından yapılan açıklamada sinema öğrencileri olarak adlandırılan MUBI’ye kayıt olup ücretsiz film izleyebileceği paylaşılıyor. Ancak herhangi bir bölüm öğrencisi de yararlanabiliyor. ( Mühendislik okuyorum ve ücretsiz kaydımı tamamladım)

Twitter paylaşımında sinema öğrencilerine ” Ve belki bir gün neden senin filmini de göstermeyelim? ” diyen MUBI sinema öğrencilerine olan inancını gösterirken bölümüne gönül vermiş öğrencileri teşvik ediyor.

Kayıt işlemi nasıl devam ediyor ondan biraz bahsedelim.

Sitenin öğrenci kayıt için giriş linki

Giriş yaptıktan sonra MUBI Film Okulları Programı diye bir kayıt alanı görüyorsunuz buna tıkladıktan sonra sizden okulunuzun size vermiş olduğu mail adresini soruyor. ( edu uzantılı )

Eğer bunu bilmiyorsanız, okulunuzun bilgi sistemine girip şifre bölümlerinden hem bu posta adınızı hem de şifrenizi edinebiliyorsunuz. Bunu edindikten sonra hotmail üzerinden mailinize giriş yapıp gelen linke tıkladığınızda kaydınız tamamlanmış oluyor. Kayıt sonrasında film izlemeye başlayabiliyorsunuz.

Netflix, Blutv gibi bir çok platformun yanında değerlendirebileceğiniz, ücretsiz kullanım yapabileceğiniz bir platform ben yararlanacağım sizlerde yararlanabilirsiniz.

KAYNAK

Her Pazartesi bir önceki haftayla ilgili gelişmeleri konu edindiğim “Neler Öğreniyorum?” yazı serisine göz attınız mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir