Kara Kalem

Yeni Bir Yıl, Yepyeni Umutlar

Son günlerde insanların geçen yıl için yazdıklarını okuyorum. İnsanlar yaptıklarını yapamadıklarını amaçlarını hedeflerini yeni yıl için beklentilerini yazıyor, konuşuyor.

Yeni yıl için beklentilerim her insan kadar oluyor. Benim için bu yılın son günleri yeni yıldan bir şeyler beklemek yerine geçmiş yılda yaşadıklarımı ölçüp tartma işlemini son vermeye çalıştığım bir dönem oluyor.

Geçen yıl bir çok yazımda da paylaştığım gibi benim için çok parlak geçmedi. Tam zamanlı olarak çalıştığım işten ayrıldım. Yaz okulu çok zor şartlar altında beklentimin bir tık altında oldu. Bunun sonucunda yapacağım bir çok şeyde değişiklik yapmak durumunda kaldım. Ev arkadaşlığı konusunda ve ilişkiler konusunda yaşadığım bir kaç problem sonucunda ne yapmam gerektiği ne yapmamam gerektiği konusunda tecrübeleri cebime koyma şansı buldum. İnsanlara güven konusunda yaşadığım bir kaç problem sonucunda değişim için bir kaç yol çizdim.

Yılın son aylarında uzun süredir işim olduğu için yapamadığım şeylere biraz daha odaklanma şansı buldum. Biraz sudan çıkmış balığa dönmedim diyemem ama birden tam tempodan çok rahat bir tempoya geçiş yaptığım için bir rehavet havası vardı başlarda ancak sonrasında sorumluluklarım ve yapmak istediklerimi görüp değiştirme şansı buldum.

Her zaman büyük değişiklikler, radikal kararlar almak insanların yönlerini değiştirir bir kaç karar aldım. Değiştirmek için bir çok yönden kendimi zorladığım bir döneme girdim.

Küçüklüğümden beri kolay kolay hasta olmam, her insan kadar üşümem, şartlarım biraz daha esnektir ama bir hasta olursam da her insan kadar kolay iyileşemem. Bu yılın son zamanlarında hasta oldum. Yaklaşık 15 gündür devam eden bir hastalığım söz konusu ve hastayken yaptığım şeylerden hiç keyif alamıyorum. Tam düzeliyor gibi oluyorum sonra tekrardan daha fazla hastalanıyorum. Hastalıkta da herkes gibi çözümlere başvuramıyorum. Hastaneleri hiç sevmem, seven insan olduğunu pek düşünmüyorum ama nefret derecesinde sevmemekten bahsediyorum. İlaç kullanmayı sevmiyorum. Hastaneye gidince hastalığımın daha fazla olacağına, artacağına dair saçma bir inancım var. Saçma olduğunun pekala farkındayım ama yapım bu şekilde birazcık, hemen iyileşmek istiyorum. Boşuna demiyorlar sağlık her şeyin başıdır diye gerçekten yapacağım her şeyden önemlisi sağlık, umarım hasta olanlar, sağlığını kaybedenler tez zamanda iyileşir ve şifa bulurlar.

Gelecek yıl için beklentilerime geldiğimizde öncelikle tekrar istediğim bir sağlığa kavuşmak için uzun süredir gitmekten kaçtığım spor salonuna yazıldım.
Günlük Enes Garage adı verdiğim serilerime başladım. Sabah uyandığımda yaptığım bir listeyle gün içerisinde neler yapmak istediğimi not alıyor gün sonuna kadar gözümün önünde bulundurup bunları yapmak için harekete geçiyorum.

Bu serinin içerisinde, günlük İngilizce kelimeleri, anlamları, okunuşlarını yazmak var. Kitap okumak var. Ted videosu izlemek var. Takip ettiğim Podcast serilerinden dinlemek var. Takibinde bulunduğum bloglar için günlük okuma saatim var. Bunların sonunda her gün ne öğrendiğimi belirlediğim bir seri var. Blog yazıları için yaptığım çalışmalar var.
Bu saydıklarım içerisinde normalde yapmadığım İngilizce çalışma konusu vardı. Ama bununda yapmak istediğim şeylerin önüne geçtiğini gördüğüm için bunun içerisine ekledim.

Bu seriyi bir yıl boyunca devam ettirip, yıl sonunda bana kazandırdıklarını görmek için ve gün içerisinde hiç bir şeyi atlamamak içinde not alıyorum. Bir yıl sonunda tonlarca kağıdı hayal ederek devam ediyorum. Umarım bozulmaz.

Bu dönem finallerim bittikten sonra üç yıl boyunca başvurduğum ve bu sene seçildiğim YGA Zirvesine katılma şansı bulacağım. Burada çok değerli konuşmalar yapılacak. Bu konuşmaları, öğrendiklerimi de daha önce Webrazzi Summit etkinliğinden geriye kalanlar ve IndEvo etkinliği notları diye yazdığım gibi sizle paylaşmak, burada kalıcı olması için elimden geleni yapacağım.

İkinci dönem başladığında en çok dinlemeyi sevdiğim enstrüman olan kemanı, öğrenmek için neler yapmalıyım, nasıl başlamalıyım Erzurum’da bunu nasıl sağlayabilirim gibi arayışlara girmiş olacağım.
Bu yaştan sonra çalınabilir mi ya da ben uygun muyum bilmiyorum. Ama hedeflerim içerisinde var. Umarım gerçekleştirebilirim.

Yıl sonuna kadar sporla istediği bir konuma gelmiş, kendine biçtiği görevleri yerine getirmiş, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir Enes elde etmek istiyorum.

Umarım bunu gerçekleştirmek için hiç bir engelle karşılaşmam. Eğer karşılaşırsam bunlarda takılmamak için yeterli enerjiyi ve gücü bulabileceğim inancımı kaybetmemem dileğiyle.

Hepinize dilediklerini gerçekleştirebileceği güzel bir yıl dilerim.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir